نجات نوزاد دو هفته ای از زیر آوار زلزله ترکیه/عکس

سه‌شنبه 3 آبان‌ماه سال 1390 ساعت 18:22


 امدادگران 47 ساعت پس از وقوع زلزله ویرانگر 7.2 ریشتری در ترکیه یک نوزاد دو هفته ای را زنده از زیر آوار بیرون کشیدند.

به گزارش انتخاب به نقل از خبر، عکس امدادگران در شهر ارسیس رانشان می دهد که نوزاد را در آغوش گرفته و او را تحت درمان قرار می دهند. این نوزاد عذرا کارادومان نام دارد که از میان خرابه های یک ساختمان 7 طبقه که روز یکشنبه فرو ریخت بیرون کشیده شد. مادر و مادر بزرگ نوزاد هنوز هم در داخل این ساختمان که فرو ریخته گرفتار هستند و ممکن است زنده باشند. به گزارش بی بی سی امدادگران سعی می کنند با تخریب دیوارهای بتونی آنها را نجات دهند.

امدادگران و شهروندان در شهرهای وان و ارسیس با امکانات کم به جستجوی بازماندگان می پردازند. روز دوشنبه 5 نفر از جمله دو کودک و یک مرد زنده از زیر آوار بیرون کشیده شدند. این مرد با تلفن همراه مکان خود را به امدادگران اطلاع داده بود.

به گزارش آسوشیتدپرس یالسین آکای (Yalcin Akay) با فوریتهای پلیسی تماس گرفت در حالی که پایش زخمی بوده و در زیر یک ساختمان 6 طبقه گرفتار شده بود. همچنین چهار نفر دیگر از جمله دو کودک که از زیر آوار همین ساختمان نجات داده شد. یک زن 21 ساله که حدوداً 27 ساعت در زیر آوار گرفتار شده بود نیز نجات داده شد.

ادریس نعیم شاهین - وزیر کشور ترکیه- گفت: 80 ساختمان بلند مرتبه در شهر ارسیس فرو ریخته که حدس زده می شود در مردم زیر آوار 40 تا از این ساختمان ها گرفتار شده باشند.

او گفت: البته در جاهایی که امدادگران تعیین کردند ممکن است افراد زیر آوار باشند امدادرسانی ادامه دارد. به هر حال انتظار می رود شمار قربانیان افزایش یابد، اما این تعداد به هزار نفر که در ابتدای تصور می شود نمی رسد. ممکن است حدود 100 نفر در زیر آوارها گرفتار باشند اما این رقم به هزار نفر نمی رسد. 

به گفته هاکی ارسکوی از سازمان هلال احمر ترکیه، از روز یکشنبه تا کنون دستکم 120 پس لرزه رخ داد . البته این پس لرزه ها بر کار امدادرسانی و جستجوی بازماندگان تاثیرگذار نبود، چرا که بسیاری از خانواده ها در چادر مستقر هستند.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo